Sayfalar

28 Ocak 2012 Cumartesi

Sac'dan Ayçiçekleri...

Günaydın sevgili dostlar...
2010 yılında Kızılcahama belediyesine bir doktor  arkadaşımızın fikri üzerine gönüllü olarak bir proje yapmıştık.ilk kez metalle çalıştım o zaman.Eşim iş  makinesi üzerine bir iş yerinde çalışıyor.hafta sonları iş yerinde yaklaşık 1,2 kalınlığında saclarda ayçiçeklerini kestim.orada sağ olsunlar çalışanlardan biri paslanmaz boya attı üzerine.Evde balkonumda önce sarı yeşil boyadım sprey boya ile ama hoşuma gitmedi sonrasında bu altın yaldız rengiyle üzerinden tekrar geçtim.ayçiçeklerimi bir taşa monte edecektim fakat istediğim gibi bir taş bulamadım.şimdilik daha öncesinde yaptığım geri dönüşüm vazoya yerleştirdim.Ayçiçekleri metal olduğunda ağırlar .Vazonun  devrilmemesi için içine memleketten topladığım fosillerimden koydum.şimdilik bu hale geldi.sonrasında istediğim gibi bir taş bulduğıumda ona monte edeceğim.10 yorum:

 1. Sana yetisemiyorum alanay..;)ben okumakla yetisemiyorum ama sen bunlari nasil hep bu kadar kisa zamanda bloguna eklersin bilemiyorum..;))
  Fotograflari eklemek , yazi yazmak bile kolay degil elislerin bitmis olsada..
  Cok güzel yapmissin..eline saglik

  YanıtlaSil
 2. Metal malzemeden beklenmeyecek kadar zarif olmuş. Hakikaten sana yetişmek imkansız Alanay' cım...

  YanıtlaSil
 3. nasıl güzel fikirlerin var canım... tebrikler gönülden:)

  YanıtlaSil
 4. çok beğendiğim bir çalışma olmuş yapması çok zor mu?özel alet vs gerektiriyor mu kesmeye?

  YanıtlaSil
 5. Gene değişik ve hoş bir proje Alanayım,fikrini seveyiiim :)

  YanıtlaSil
 6. Nar çiçeğim teşekkür ederim.şimdi tatildeyim ya biraz daha hobilerimle ilgilenebiliyorum dolayısıyla fazla iş çıkıyor:)sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. rengim teşekkür ediyorum canım.sevgiler..

  YanıtlaSil
 8. Ayşınım teşekkür ediyorum canım.sevgiler..

  YanıtlaSil
 9. Banucam teşekkür ediyorum.sevgiler..

  YanıtlaSil
 10. sevgili Fatoş teşekkür ederim.evet evde olacak bişey değil.sac için kesme aleti var.bende eşimin iş yerinde kestim.ahh daha ne projelerim varda.zaman ve ortam meselesi..

  YanıtlaSil

yorum yazan parmaklar incinmesin:)